0

aaa 23 views

بازدید / خبر / گزارش تصویری

هزینه اربعین ۲۳۵هزارتومان+کرایه ومخارج درعراق ۱۳۹۷

اکتبر 9, 2018 در 9:18 ق.ظ توسط

3f23e069-24a3-4cc5-958f-261c231106ca

هزینه «سفراربعین»چقدراست؟ ۱۳۹۷

 اربعین امسال (۲۰ صفر ١۴۴٠) در روز سه شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۷است.

هزینه سفراربعین ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان شد ۱۳۹۷

نرخ دینار-امروز (شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۷) به ازای هر ۱۰۰۰ دینار برابر با ۱۳ هزار تومان است

بااعلام کاهش ۳۵ درصدی نرخ دلار برای زائرین اربعین،امروز(پنج شنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۷)، هزینه اربعین «۲۳۴ هزار ۸۷۵ تومان »اعلام شد

قیمت های سالهای قبل رادرادامه خواهیددید

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به هزینه ویزای اربعین امسال، گفت: با هماهنگی و مساعدت بانک مرکزی، زائران اربعین امسال معادل ریالی هزینه روادید را با نرخ بازار ثانویه پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز قیمت نهایی ویزای اربعین اعلام شد، افزود: قیمت ویزای اربعین حسینی با احتساب پوشش بیمه زائران امروز ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی، هزینه ویزای اربعین از ارز تبادلی یا همان ثانویه حدود ۸ هزار تومانی تأمین می‌شود.

هزینه اربعین درسال قبل چقدربود؟۱۳۹۶

سال گذشته هزینه ویزای اربعین ۴۰ دلار (حدود۱۶۰ هزار تومان)بود که زائران باید برای دریافت ویزای اربعین این مبلغ را به دلار به سفارت عراق می‌دادند که امسال این روند تغییر کرده است. بر همین اساس امسال زائران می‌توانند برای ثبت‌نام در سفر اربعین به یکی از ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر تحت پوشش سازمان حج و زیارت مراجعه کنند./۴ مهر ۱۳۹۷فارس

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر: ۳۲۸۰۰۰(سیصدوبیست هشت) هزارتومان قیمت-هزینه-ویزا ۴۱دلار

۴۰ دلار هزینه ویزا به علاوه یک دلار ( با عنوان پنجره واحد)هزینه- گردشگری  برای زائران در نظر گرفته است.-زائران هوایی باید۱۰دلارهزینه گردشگری بپردازند.

با احتساب ارز ۸هزار تومانی و ۴۱ دلاری که برای ویزای امسال تعیین شد به‌علاوه هزینه صدور، بیمه و… در مجموع هزینه دریافتی از هر زائر متقاضی ویزای اربعین ۳۸۶ هزار تومان تعیین شد.

وامابا برکناری(راجح موسوی) سفیرعراق درایران۳۰ شهریور ۱۳۹۷ -درپی انتشاریک فیلم درتهران که سفیردریک حسینیه عراقی هاحضورداشته عراقی هاازکمبودامکانات گله داشتن وسفیرگفته بریدازدولتتان گله کنید!-قراربوده جواد قندیل` بعنوان سفیر جدید عراق در تهران معرفی بشود که تاکنون نشده-سفارت عراق بی وزیراست.

با وجود آغاز ثبت‌نام رسمی ویزای اربعین حسینی از روز ۴ مهر از طریق سایت “سماح” و اعلام قبلی مبنی بر صدور ویزای متقاضیان ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت اما تا به امروز ۱۴ مهر ماه، هنوز هیچ ویزایی برای متقاضیان ثبت‌نامی در سایت سماح صادر نشده است!اگرچه ۳هفته تااربعین فرصت استامامعلوم نیست که روادیدکی صادرمیشود .

***

هزینه سفراربعین ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان شد ۱۳۹۷

حسین ذوالفقاری رئیس کمیته مرکزی اربعین در نشست خبری برنامه‌های حماسه پیاده‌روی اربعین که امروز ۲۲ مهرماه در وزارت کشور برگزار شد

اعزام ۲ میلیون زائر به عتبات در ایام اربعین

وی با بیان اینکه ما هیچ مناسبتی در کشور نداریم‌ که حدود ۲ میلیون نفر از یک‌کشور را به کشور دیگر اعزام کنیم بدون اینکه محل اسکان و‌ تغذیه آنها را پیش‌بینی کرده باشیم
 

 ۲۶۰ گیت خروجی در مرزها

در سه مرز مهران، چذابه و شلمچه ۲۰۰ گیت و در خسروی ۶۰ گیت تدارک دیده شده است.

۴۰۰ هکتار پارکینگ و توزیع روزانه ۴۰۰ هزار بسته آب آشامیدنی

وی با بیان اینکه پایانه های مسافربری بهسازی شده و بخش‌های خدمات بهداشتی تقویت شدند، به تکمیل پارکینگ‌ها اشاره کرد و افزود: در چهار مرز خروجی ۴۰۰ هکتار پارکینگ پیش‌بینی شده است. علاوه بر این، خط لوله آب چذابه با ظرفیت روزانه ۳۰۰ هزار نفر کامل شده است و روزانه ۴۰۰ هزار بسته آب در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

برپایی ۱۹۴۵ موکب

ذوالفقاری با بیان اینکه تعداد موکب‌ها افزایش یافته است خاطر نشان کرد: یک هزار و ‌۹۴۵ موکب امسال در ایام اربعین موکب برپا می‌شود که البته همچنان برخی متقاضی برپایی موکب هستند.

وی با اشاره به اینکه خدمات‌دهی از نظر اسکان و تغذیه از ۱۰ تا ۲۳ صفر صورت می‌گیرد، گفت: با توافقاتی که صورت گرفته در این‌ ۱۳ روز خدمت‌رسانی ارائه می‌شود.

صدور ۴۶۴ هزار ویزا تا شب گذشته

 تا شب گذشته ۵۵۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کردند که ۴۶۴ هزار ویزا صادر شده 

هزینه صدور ویزا ۱۹۹۸۷۵ تومان/ هزینه کارگزاری ۲۰ هزار تومان

و با مکاتبات مختلف وزیر کشور و ستاد اربعین‌ و‌ سایر مسؤولان در مرحله اول با ارز ثانویه موافقت شد و در روزهای اخیر هم مصوب شد ۴۱ دلار ویزای اربعین ۱۹۹ هزار و ۸۷۵ تومان‌ محاسبه شود که کمک خوبی به زائران است.

رئیس ستاد اربعین با اشاره به اینکه هزینه کارگزاری ۱۰۰ هزار‌تومان است که در ایام اربعین. این‌مبلغ به ۱۵ هزار تومان کاهش یافت، خاطر نشان کرد: هزینه بیمه و‌خدمات درمانی سرپایی در شرایط عادی ۳۳ هزار تومان است که در اربعین به ۲۰ هزار تومان تقلیل یافته است علاوه بر این‌خدمات بیمه‌گزار افرایش داشته است.

معافیت«عوارض خروجی»برای زائران پیاده اربعین

وی در ادامه به عوارض خروج از کشور برای زائران اربعین اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس مصوب کردند خروج از کشور برای زائران زمینی که ۱۲ هزار و‌۵۰۰ تومان است، اخذ نشود و زائران زمینی اربعین بدون عوارض خروج از کشور از مرز خارج شوند.

صدور ویزا برای اتباع خارجی مثل ایرانیان

رئیس ستاد مرکزی اربعین به صدور ویزای اربعین برای اتباع خارجی اشاره کرد و گفت: سفارت عراق برای اتباع افغانستانی که دارای مدارک هستند، با همان قیمت مصوب ویزای اربعین صادر می‌کند.

 سال گذشته مشکلاتی برای زائران پاکستانی داشتیم که با مذاکرات مقرر شد معطلی زائران برطرف شود.
سوء استفاده عده از«افغانی ها»دراربعین سال پیش
ذوالفقاری با بیان اینکه سال گذشته زائرانی از افغانستانی(مقیم عراق) بدون ویزای عراق وارد ایران شدند که مشکلاتی را به همراه داشت گفت: با همکاری سفارت عراق این مشکل را برطرف کردیم اما باید این زائران قبل از ورود ویزای ایران و عراق را بگیرند.

اعزام ۵ هزار کامیون تجهیزات به عراق 
 حدود ۵ هزار کامیون امکانات و‌ تجهیزات به آن سوی مرز باید ارسال کنیم که بر اساس توافقنامه اربعین کامیون‌های موکب‌ها از پرداخت هزینه گمرکی معاف شدند.

حادثه تروریستی ۱۳۹۵

 سال ۱۳۹۵ قبل و بعد از اربعین دو‌ حادثه تروریستی برای ایرانیان داشتیم که در جلسات با مقامات عراقی تأکید داشتیم قبل از اربعین و تا پایان اربعین و‌حضور زائران مراقبت‌های امنیتی ادامه داشته باشند‌ که امیدواریم امسال هم این روند ادامه یابد.

وضعیت «مرز چیلات»

ما آمادگی داریم که مرز «چیلات »را بازگشایی کنیم اما طرف عراقی تاکنون اعلام آمادگی نکرده و زیرساخت‌هابرای بازگشایی مرز نیز آماده نیست. بر همین اساس با توجه به عدم آمادگی عراق مرز چیلات برای تردد زائران آماده نخواهد شد.

وضعیت »مرز خسروی»

 بدون پذیرش مسؤولیت عراق نمی‌توانیم از «مرز خسروی» زائران را اعزام کنیم‌ 

اما تمامی زیرساخت‌ها برای بازگشایی مرز خسروی آماده است و‌ ما در انتظار موافقت عراق هستیم. همچنین با فرمانده نیروی مسلح فرات همکاران ما جلساتی داشتند که امیدواریم با توجه به خواست مردم‌ منطقه دولت عراق آمادگی خود را اعلام کند .

صدور گذرنامه و ویزا کنار هم

رئیس ستاد مرکزی اربعین به تدابیر لازم برای سهولت در صدور گذرنامه اشاره کرد و گفت: افرادی که برای دریافت گذرنامه به دفاتر پلیس+۱۰ تهران مراجعه می‌کنند، می‌توانند مدارک ویزا را همراه با مدارک گذرنامه تحویل دهند تا مراحل آن انجام شود. دفترهایی در کنار گذرنامه ناجا ایجاد کردیم‌ که همزمان با گذرنامه، ویزا هم در ۴۸ ساعت صادر شود.

هزینه سفراربعین ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان 

هزینه ویزا ۱۹۹ هزار و ۸۷۵ تومان است که با هزینه‌های بیمه و خدمات درمانی این مبلغ ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان می‌شود.

اگر کسی بگوید از این مبلغ ارزان‌تر ویزا می‌دهد به طور حتم این ‌ویزا جعلی است؛ بنابراین زائران نباید به هیچ وجه به شرکت‌های ناشناخته مراجعه کنند بلکه برای اخذ ویزا فقط در سمانه سماح نام نویسی و‌ سایر مراحل را طی کنند.

همه زائران بیمه هستند

 ما افراد بیمه نشده را به حداقل و خدمات را به حداکثر رساندیم. سال گذشته نیمی از افراد بدون بیمه به عتبات مشرف شدند که امسال تمامی زائران با بیمه به عتبات مشرف خواهند شد چرا که بدون بیمه مراکز، ویزای عراق صادر نمی‌کنند. همچنین افرادی که مدت گذرنامه آنها کمتر از ۶ ماه است برای تمدید گذرنامه زودتر اقدام کنند./یکشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۷خبرگزاری فارس

***

کاهش ۳۵درصدری هزینه اربعین.

شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی  با اشاره به پیشنهاد رئیس رئیس بانک مرکزی و موافقت رئیس جمهور مبنی بر کاهش هزینه ویزای اربعین، با ابلاغیه جدید هزینه ویزای اربعین امسال ۳۵ درصد کاهش می‌یابد،درنتیجه قیمت نهایی ویزای اربعین به همراه پوشش بیمه و خدمات درمانی را ۲۳۴ هزار ۸۷۵ تومان اعلام کرد : بر اساس این ابلاغیه هزینه ویزا تقریبا با نرخ دولتی محاسبه می‌شود به طوری که ۳۵ درصد نسبت به قیمت ارز در سامانه سماح کاسته می‌شود و با ارز ۴ هزار و ۸۷۵ تومانی محاسبه می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به به تعداد متقاضیان سفر معنوی اربعین که در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: تا این لحظه ۳۳۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند که ویزای ۲۲۰ هزار نفر از این تعداد تاکنون صادر شده است.

هزینه ویزای اربعین در زمان آغاز نام‌نویسی پیاده‌روی اربعین ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان و سپس ۳۸۶ هزار تومان اعلام شدوبه ۳۶۶هزارتوان هم رسید،که حالا با توجه به کاهش نرخ ارز در مرحله نخست، این مبلغ به ۳۷۲ هزار تومان کاهش یافته بود/پنج شنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۷خبرگزاری فارس

آخرین برآوردقیمت(هزینه ویزای  اربعین)۳۷۰۶۸۰ تومان بوده که با کاهش   ۱۰۷هزار تومانی امروز  ،هزینه ویزا۲۶۳ هزار و ۶۸۰ تومان  می شود.

 اربعین امسال (۲۰ صفر ١۴۴٠) در روز سه شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۷است.

کرایه  با ون وسواری بین شهرهای عراق چقدراست؟

نرخ دینار-امروز (شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۷) به ازای هر ۱۰۰۰ دینار برابر با ۱۳ هزار تومان است

علیرضا فداکار رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به آمادگی عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی، اظهار داشت: زائران هیچ دغدغه‌ای برای اسکان و تغذیه نداشته باشند، شهر نجف و صحن حضرت زهرا (س) حرم حضرت امیرالمؤمنین (ع)  آماده میزبانی از عاشقان حسینی است.

وی با اشاره به هزینه‌های حمل و نقل در عراق، افزود: در عراق با توجه به کاهش ارزش پول ملی ما، کمپین‌های مردمی به منظور کمک به زائران ایرانی راه افتاده است، به طوری که رانندگان اتوبوس و ون‌های شخصی اعلام آمادگی کرده‌اند تا به صورت صلواتی به زائران خدمات‌رسانی کنند اما با توجه به حجم انبوه زائران توصیه می‌شود، زائران ایرانی هزینه حمل و نقل خود را محاسبه و دینار کافی به همراه داشته باشند.

فداکار با بیان اینکه زائران اربعین در سال گذشته می‌توانستند با پرداخت ۵۰ هزار تومان (پول ایرانی) از مرز مهران به نجف مشرف شوند، خاطر نشان کرد: امسال با توجه به کاهش ارزش ریال در برابر دینار عراق، عراقی‌ها چندان تمایلی به گرفتن ریال ندارند، بنابراین بهتر است زائران پیش از سفر به عتبات، دینار تهیه کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف درباره هزینه‌های حمل و نقل امسال در مرز عراق، گفت: کرایه ماشین ون از مرز مهران تا شهر مقدس نجف ۱۷ هزار دینار است که به پول ما حدود ۲۲۰ هزار تومان محاسبه می‌شود؛ البته ممکن است در مرز دینار به قیمت بیشتری عرضه شود، به همین دلیل توصیه می‌کنیم که زائران به ویژه افرادی که قصد زیارت سامرا و کاظمین را دارند، در ایران ارز مورد نیاز خود یعنی دینار را تهیه و به همراه داشته باشند.

فداکار با بیان اینکه کرایه ون از مهران تا نجف ۱۷ هزار دینار و کرایه سواری چهار نفره برای هر نفر ۲۵ هزار دینار است که از مرز مهران تا کربلا نیز همین میزان کرایه پیش‌بینی شده است،

افزود: از شهر نجف تا کربلا که عمدتا پیاده مشرف می‌شوند، کرایه اتوبوس و ون ۳ هزار و ۵۰۰ دینار و سواری چهار نفره، برای هر نفر ۶ هزار دینار است.

 هزینه کرایه‌ها از نجف تا کاظمین با ون و اتوبوس‌ها ۹ هزار دینار و با سواری چهار نفره برای هر نفر ۱۴ هزار دینار می‌شود.

 از کربلا تا کاظمین با اتوبوس‌های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت به همراه زیارت دو طفلان مسلم ۷ هزار دینار و با سواری چهار نفره فقط رفت ۱۰ هزار دینار است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف با بیان اینکه عراقی‌ها هزینه کرایه‌ها را افزایش نداده‌اند بلکه ارزش پولی ملی ما کاهش یافته است،

 هزینه کرایه‌ها از کربلا به سامرا با اتوبوس‌های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت همرا با زیارت کاظمین و طفلان مسلم ۱۲ هزار دینار

از کاظمین به سامرا با سواری چهار نفره برای هر نفر ۱۰ هزار دینار است.

از کربلا به مدائن مرقد سلمان فارسی با اتوبوس‌های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت ۸ هزار دینار تخمین زده شده است.

هزینه‌ از شهر مقدس کربلا تا مهران با اتوبوس‌های حرم امام حسین (ع) ۱۵ هزار دینار است که تمامی مبالغ کرایه‌ها بر اساس دینار، با توجه به افزایش دلار و دینار عراقی به نرخ امروز شنبه ۲۱ مهرماه به ازای هر ۱۰۰۰ دینار برابر با ۱۳ هزار تومان است.

به گزارش فارس، تا ۱۹ مهرماه بیش از ۳۳۰ هزار زائر ایرانی برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح نام‌نویسی کرده بودند که با توجه به تدابیر مسؤولان از پنج‌شنبه هزینه ویزای اربعین نیز به ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان کاهش یافت./۲۱ مهر ۱۳۹۷خبرگزاری فارس

***

سرکنسول ایران در کربلا هفته گذشته تصریح کرد؛ برای زائرانی که بدون ویزا به عراق وارد می‌شوند، جرائم سنگینی درنظر گرفته شده که از آن جمله سه سال زندان برای ورود غیرقانونی به خاک این کشور است. برای همین جانشین فرمانده ناجا تاکید کرده، تحت هیچ شرایطی اجازه خروج از مرزهای ایران بدون گذرنامه، ویزا و مستندات قانونی امکان‌پذیر نیست.

۴۰ دلار + ۳۵۹۰۰ تومان هزینه ثبت‌نام اربعین

برای گرفتن ویزای رسمی عراق به قیمت ۴۰ دلار، ستاد اربعین که در وزارت کشور تشکیل شده، متقاضیان را به سامانه سماح ارجاع داده که زیر نظر سازمان حج و زیارت است و زائران با ثبت اطلاعات خود در آن می‌توان ویزای عراق را دریافت کرد.

هزینه ویزا به حساب سفارت عراق واریز می‌شود که با هماهنگی سازمان حج، بانک مرکزی و این سفارتخانه قرار شده معادل ریالی آن به نرخ روزِ ارز محاسبه و دریافت شود. مدیرکل عتبات عالیات این سازمان هزینه ویزای اربعین را بی‌تاثیر از  تحولات بازار ارز نداسته و اعلام کرده بود؛ هزینه ریالی این ویزا با توجه به ارزی که روزانه از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود، محاسبه خواهد شد و با توجه به شرایط بازار ارز،  به ازای هر مبلغ افزایش قیمت دلار، تاثیر آن بر هزینه ویزا نشان داده می‌شود.

علاوه بر ۴۰ دلار ویزا، متقاضیان سفر اربعین ۱۸هزار و ۸۰۰ تومان برای بیمه عمر و حوادث، ۶۲۰۰ تومان برای خدمات درمانی (هلال احمر) و ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان به عنوان حق الزحمه اخذ روادید باید پرداخت کنند تا فرآیند ثبت نام و صدور ویزای آن‌ها تکمیل شود.

اگر زائر برای ثبت نام سفر اربعین در سامانه سماح به دفاتر زیارتی مراجعه کند، ۲هزار و ۱۸۰ تومان دیگر به مجموع هزینه‌هایش اضافه می‌شود که آن را به عنوان حق‌الزمه ثبت‌نام یا حق ورود اطلاعات در سامانه پرداخت می‌کند، اما اگر زائر خودش در سامانه سماح ثبت نام کند، دیگر این مبلغ را پرداخت نمی‌کند.

سازمان حج و زیارت تاکید کرده که همه‌ی این هزینه‌ها فقط از طریق درگاه اینترنتی سامانه که سه بانک ملی، ملت و سپه را شامل می‌شود، قابل پرداخت است و هیچ دفتر زیارتی حق دریافت حتی یک ریال به صورت نقد تحت هیچ عنوانی را ندارد.

با توجه به این که سازمان حج در اربعین برنامه سفرهای کاروانی به عراق را متوقف می‌کند، امکان سفر به عراق با کاروان‌های زیارتی وجود ندارد و در صورت مشاهده تبلیغ سفر کاروانی به عراق در اربعین باید آگاه بود که این گروه‌ها غیرمجاز و تحت نظارت هیچ سازمان و ارگان مشخص و یا رسمی نیستند و در صورت بروز هر گونه اتفاقی، مسؤولیت آن از رسیدگی سازمان‌های مرتبط خارج می‌شود.

نرخ بلیت اتوبوس و هواپیما

همچنین از آنجا که سفر اربعین به صورت پیاده انجام می‌شود هزینه سفر تا مرز و رسیدن به کربلا و نجف معمولا با خود زائر است. سازمان هواپیمایی هفته گذشته برای جلوگیری از سواستفاده از مراسم اربعین با ایجاد بازار سیاهی که هر سال گریبانگیر می‌شود، نرخ بلیت‌های این مسیر را اعلام کرد که پرواز تهران – نجف – تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان، تهران – بغداد – تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، مشهد – نجف – مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مشهد– بغداد –  مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و نرخ بلیت‌های یکسره تهران – نجف ۶۰۰ هزار تومان و مشهد – نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان است.

همچنین نرخ بلیت افراد زیر ۱۲ سال معادل ۷۵ درصد بلیت بزرگسالان تعیین شده است.

سامانه‌ای هم برای پیش‌فروش بلیت اتوبوس‌های زمینی تا مرزهای ایران و عراق راه‌اندازی شده که نرخ بلیت یکسره‌ی آن از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است که البته با ورود به خاک عراق باید از سیستم حمل و نقل این کشور استفاده شود که دولت عراق هنوز تمهیدات خود را در این باره اعلام نکرده، در حالیکه با توجه به نبود کنترل بر وسایل نقلیه عمومی در نقاط مرزی عراق و نرخ‌های پراکنده آن‌ها، پیگیری این موضوع پیش از فرا رسیدن اربعین، مساله‌ای جدی به شمار می‌آید.

همچنین قرار شده همزمان با اربعین قطار کربلا راه‌اندازی شود که متناسب با مبدأ حرکت، قیمت آن نیز مشخص خواهد شد.

عراق هنوز نرخ‌های رسمی اقامت در هتل‌های نجف و کربلا را اعلام نکرده، هرچند هیچ سالی این کار را انجام نمی‌دهد. البته بیشتر هتل‌های این دو شهر همزمان با اربعین در اشغال مسافرانی از کشورهای عربی است و تحت تاثیر تقاضای بالا، نرخ آن‌ها روند صعودی را تا اربعین طی می‌کند. صرف نظر از هتل‌ها، موکب‌هایی در مرز دو کشور و همچنین خاک عراق توسط عشیره‌ها و مردم این کشور و همچنین هیئات مذهبی ایران برپا می‌شود که امکان اسکان و پذیرایی را فراهم می‌کند. برخی از این موکب‌ها رایگان است و در چند سال اخیر بعضی از آن‌ها شرایطی را برای اسکان با دریافت هزینه، تعیین کرده‌اند. /۲۲ مهر ۱۳۹۶ ایسنا

هزینه بلیط «هواپیما»سال  ۱۳۹۶اربعین

هزینه تردد هوایی نیز در این مدت سیر صعودی به خود گرفته و برای

مسیر پروازی «رفت و برگشت» مشهد به نجف  یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

 تهران به نجف نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان –رفت و برگشت

***

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:

هزینه اربعین در سال  ۱۳۹۵

هزینه های عزیمت به عتبات عالیات «زمینی»در ایام اربعین حدود ۱۶۵هزارتومان

۱- هزینه ارزی اخذ روادید بابت هر نفر ۴۰ دلار
۲- هزینه بیمه و خدمات درمانی بابت هر نفر ۲۶۰۰ تومان
۳- حق الزحمه کارگزاری ۱۰۰۰۰ تومان

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید